Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Szociologizáló hagyományok a magyar építészetelméletben - Jász Borbála

77,00 lej
Menny.:db
Szerző: Jász Borbála
Elérhetőség: Raktáron, INGYENES szállítás
Cikkszám: 9789639987937
Hűségpontok: 8
Kiadó: MARTIN OPITZ KIADÓ

Leírás


A szociologizáló hagyomány fogalmával rendszerint nem a magyar építészetelmélet olvasása kapcsán találkozunk, sokkal inkább a magyar filozófiatörténet egy aktuális narratívája révén kerulhet érdeklődésunk homlokterébe. Csakhogy a szociologizáló filozófiatörténet elmondásának tétje legalább ennyire általános eszmetörténeti. A kultúra számtalan teruletén tetten érhető az a tendencia, amely rákérdez arra, hogy egy adott gondolat miért így, és miért éppen ott merult fel, ahol végul felmerult.
Az építészet a tudás egy olyan terulete, amely nem mentesulhetett attól, hogy szociológiai válaszokat adjon technikai kérdésekre. Az, amit Közép-Kelet-Európában tapasztalhatunk, azonban még inkább igazolni látszik ezt a nagy ívű diagnózist. Technikai, gyakorlati kérdésekre gyakran adtak primer módon szociológiai válaszokat, és ezek a válaszok jelölték ki a diskurzus további mozzanatait is. A diagnózis persze fordítva sem irreleváns, a technikai válaszok igen gyakran szociális kérdésfelvetésekre érkeztek. De ezek a válaszok maguk is azt mutatták, hogy az adott szakmai közösség miként vélekedett erről a társadalomról, amely legjobb tudása szerint építeni akart, illetve miként vélekedett az építésznek a társadalomban betöltött helyéről.
A kötet javarészt az MTA Lendulet Morál és Tudomány Kutatócsoportja és a TérTár kutatóműhely 2019-ben rendezett, azonos című, közös konferenciájának anyagából válogat.

Kiadó MARTIN OPITZ KIADÓ
Kiadás éve 2021
ISBN 9789639987937
Oldalak 201
Súly 532 gr
Sorozat TÉRTÁR
Borító kartonált
Illusztráció 50 FEKETE FEHÉR FOTÓ ÉS RAJZ
Nyelv Magyar
További szerzők Zuh Deodáth

Vélemények

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.